„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmieniać świat.”
Nelson Mandela
Jak co roku, w październiku, w ramach obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej, cała społeczność MOS uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy naszym miejscem pobytu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
Podczas dwudniowego wyjazdu nie zabrakło atrakcji, aktywności sportowych i okazji do wspólnej integracji. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zajęć na pływalni
w Strzyżowie, zwiedzić schron kolejowy z okresu II wojny światowej oraz poznać walory przyrodnicze ścieżki edukacyjnej „Herby”.
Tradycyjnie dużych emocji dostarczył mecz piłki siatkowej wychowankowie kontra wychowawcy, który przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Ważnym punktem programu były również otrzęsiny i uroczyste pasowanie nowych wychowanków. Nie zabrakło także krótkiego wystąpienia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.
Wyjazd był doskonałą okazją do budowania relacji, rozwijania zainteresowań oraz wspólnego spędzania czasu w atmosferze życzliwości, współpracy i wzajemnego szacunku.










